Choď na obsah Choď na menu
 


Coursingový tréning, Bratislava 27.9.2008

27. 9. 2008

Dnes sme sa po dlhom čase vybrali na coursingový tréning ku Slovnaftu. Amal hneď ako zistil, čo sa ide na lúke diať, nažhavil svoj už rokmi osvedčený coursingový stresový program, napol všetky svaly na tele, začal kňučať a triasť sa a mal len jediný cieľ, a to stiahnuť ma na vodítku za strapcom spolu s ním. Miestami som za ním vyzerala ako Superman, chýbal mi už len Supermanov povestný modrý plášť. Takže kým sa dalo, strávil čakanie v aute, príp. prechádzkou po okolí, v žiadnom prípade nemohol stáť ako ostatné psy popri dráhe, sledujúc pri tom pohybujúcu sa návnadu. Odbehol si dva behy, prvý sólo, v ktorom predviedol excelentný preskok jamou plnou malých pichľavých bodliačikov (veď prečo by do nich skákal), no a druhý si vychutnal s RR Bony. V tomto behu zaujal klasicky pozíciu štváča a dobehol do cieľa ako prvý. Síce návnadu nezakiloval, ale to preto, lebo ho viac zaujala kladka a hučiaci naviják, jednoducho nepochopil, prečo tá návnada zastavila, keď on by chcel ešte pokračovať v love...

Čo sa dráhy týka, bola dlhá (alebo skôr krátka) max. 300 m (dĺžka lanka, nie dráhy, ktorú odbehol pes) a tvorilo ju presne 5 kladiek so štyrmi ostrými uhlami a jedným pravouhlým. Takže trať vhodná tak pre malých až stredne veľkých psov, nie pre veľkých a rýchlych RR. Ale čo už, išlo len o tréning a vrelé díky RHS aj za to málo.

Okrem Bony a Sheeny sme z RR stretli na tréningu aj našu polosestru Halifu, no keďže sa 3. beh už nekonal, v spoločnom behu sa nestretli. Nevadí, možno niekedy na budúce.

Fotky z tohto tréningu som nespravila, aj keď som si foťák niesla so sebou, ale žiaľ postarať sa o Amala okolo behu a po behu ešte naťahovať ručne trať pre nasledujúceho psa, bolo nad moje sily. Tak aspoň jedna z archívu od známeho fotografa Pes Jíra, na ktorej je Amal a Bony v spoločnom behu na ich premiérovom preteku v Brne 15.5.2005. 

 

Obrázok