Choď na obsah Choď na menu
 


Österreichische Meisterschaft, Marchegg

12. 10. 2008

Dnes sme sa zúčastnili Majstrovstiev Rakúska 2008 na dráhe v Marcheggu, na ktorých si Amal s časmi 38,52 sek. a 38,44 sek. v zmiešanej kategórii RR pokročilých vybehal svoj už v poradí 5. majstrovský titul:

"Majster Rakúska 2008".

 

Obrázok

 

Ďakujem za skvelú spoločnosť počas nekonečného čakania Natke, Denisovi a ich RR Sarke a Imrovi za psychickú podporu :-), pretože nebolo všetko tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo :-( ... 

Stala sa mi taká vec, že po 4 rokoch na tejto dráhe mi bolo povedané, že musím dať Amalovi na pretekoch obojok dole. Nikdy som sa s takýmto pravidlom na tejto dráhe nestretla, ako mnohí viete, neboli to naše prvé preteky. Áno, je pravda, že týmto štýlom sa behá aj na coursingoch v Čechách a je tiež pravda, že som si to aj 2-krát v minulom roku na coursingoch vyskúšala. Tentokrát som to ale s Amalom nezvládla a skazila som mu obidva štarty. Po obidva razy sa na štarte vzpínal do výšky ako kôň. Nevedela som si s ním dať rady a udržať ho hlavne vtedy, keď sa začala ťahať návnada. Po túžobne očakávanom odznení "GO" som ho pustila a čo sa stalo, ani poriadne neviem opísať, iba tak, že v 1. behu takmer zaryl hlavou do zeme a po 2. štarte vyskočil a padol zhruba 1,5 metra doprava pred boxy na pravú zadnú časť tela. Nemusím hovoriť, že mu trvalo, kým sa opäť vybalacoval a pokračoval v behu. No stratil takto minimálne sekundu na každom behu. Bola som rada, že sa mu nič nestalo, to ma v tomto momente teší mnohonásobne viac ako jeho titul. Verím, že takáto situácia sa mi už nestane, pretože pracujem na výrobe špeciálneho "vypúšťacieho" obojku značky ESPECIALLY FOR AMAL !!! :-)

Srdečná vďaka letí všetkým, ktorí nám fandili a držali palce a taktiež našej paparazzke Sybille Reiter za jej fotky. No povedzte, nie sú perfektné ? :-)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

  Vďaka, že si, Amíček ...