Choď na obsah Choď na menu
 


Predĺžený víkend v Bielych Karpatoch

1. 9. 2008

Strávili sme skvelý víkend v horách, v nádherných Bielych Karpatoch na Morave. Boli sme ubytovaní v kúzelnej horskej Chate Jana, Mikulčin vrch. Ubytovanie môžem vrele odporúčať hlavne psíčkarom, ale samozrejme nie len im!

Obrázok

Vyšli sme si na túru cez Malý Lopeník až na Veľký Lopeník. Pôvodne som chcela vyjsť aj na 5 poschodovú drevenú vyhliadkovú vežu, ale mala som veľké oči :-)

Obrázok

Môj strach z výšok bol väčší ako túžba vyjsť až na piate. Skončila som na 3. poschodí, čo aj to môžem považovať za maximálny úspech :-) . Nakoľko bolo pomerne pekne slnečno, bol odtiaľ nádherný výhľad.

 Obrázok

S Amalom sme si vyšli aj na hubačku neďaleko chaty, ale našli sme len 5 suchohríbov :-(. Nevadí, aj tak som zabudla doma košík a aspoň sme sa prešli po čerstvom vzduchu. Nezabudli sme si aj opekať na ohníku našu obľúbenú slaninku, mňam, ešte aj teraz mi vyšli slinky :-)

A ako by to bolo, keby sme boli Bielych Karpatoch a nenavštívili našich priateľov Gábinu, Radka a ich malého Miška s RR smečkou z ich chovnej stanice BÍLÉ KARPATY v ich novom domove blízko Uherského Hradišťa? Nevideli sme sa už niekoľko mesiacov, takže bolo stále o čom kecať. Samozrejme aj Amal bol vo svojom živle, za tých pár hodín nevedel, do ktorej sa má skôr zamilovať, či do Conny, Eržiky alebo susedky "oriešky" :-) Psiská sa vyšantili do sýtosti, len chudák Bond musel byť zatvorený v dome :-(

Obrázok

 

Musím uznať, že kraj Moravský je malebný. Nádherná príroda, utešené dedinky, veľmi milí, príjemní a pohostinní ľudia ... bolo nám naozaj ťažko odchádzať odtiaľ. Sme radi, že sme objavili ďalšie miesto, kde sa budeme radi vracať ...

Tentokrát fotky z mojej dielne z tohto výletu nájdete vo fotogalérii Amal - dospelý - adult ...

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Biele Karpaty, august 2008