Choď na obsah Choď na menu
 


Saranga Sprint, Radslavice CZ 26.10.2008

27. 10. 2008

Včera sme sa zúčastnili rovinových pretekov RR pod názvom SARANGA SPRINT 2008 v Radslaviciach u Přerova, ktoré boli usporiadané Združením MSC a CHS Saranga. Nešiel o klasický coursing so zmenami smeru, ani o klasické dostihy na ovále v presne vymedzenom priestore, ale bežali sa rovinky, v našej kategórii PROFI o dĺžke 300m. No a keďže prostredie a dráha bola pre Amala známa z minuloročných coursingov (teší ma, že nemusí užívať Ginko ) a tesne pri trati priam lákali na zmeny smeru prírodné prekážky (kríky, kopčeky a pod.),  ktoré sú často súčasťou coursingových dráh, neváhal  dlho a zachoval sa ako správny PROFI coursingár . A pretože sa tentokrát nebežalo na body ale na čas, jeho náruživá a zároveň prefíkaná coursingová taktika mu "stačila" na predposledné 6. miesto (podobne sa správalo 90% psov našej kategórie). Zaujímavé na jeho spomínanej taktike bolo to, že po obidva behy šiel priam triskom do polovice dráhy, kde práve za tým istým kopčekom s kríkmi zmenil taktiku dostihovú na coursingovú. Nevadí, hlavne že sa celý deň v rozšafnej nálade strašne tešil (až tak, že som ho musela krotiť), že ma po celý čas neustúpčivo ťahal smerom na dráhu (mám super svalovicu), že si aj zabehal a dokonca mal veľkú reklamnú kampaň na jeho dostihové úspechy v miestnom rozhlase (Barči, ešte raz díky, si zlatá  a ver, že tvoja veta o profi triede, už vošla do histórie RR ). Za naše umiestnenie sme dostali diplom, ktorý skončil v tme počas vyhlasovania výsledkov asi omylom v taške niekoho druhého a milý darček. No proste, ako inak, než ďalší super deň je za nami...   

A teraz letí veľké poďakovanie:

- Imrovi, ktorý ako jeden z meračov času stál na dráhe v zime a o hlade po celý čas pretekov

- Barči a Katke od Spice za vynikajúcu spoluprácu a pomoc pri spracovaní výsledkov

- Natálke, Denisovi, Kardelen a ich RR Sare, Silvii a jej RR Nandi+Nyuki a Gábine s malým Miškom za pohodovú atmosféru, povzbudzovanie a držanie palcov a labiek. Tu mi nedovolí nespomenúť, že Sarka si presvedčivo vybehala 1. miesto v kategórii "FENY BEZ PP" a zároveň mala najlepší priemerný čas zo všetkých bez PP psov a feniek, Nandi získala titul BEST OF VETERAN (v 10. rokoch jej to behá pekelne dobre) a Nyuki 3. miesto v AMATÉR kategórii. Ešte raz srdečne blahoželám !!!

- Denisovi za odchytávanie Amala v cieli

- všetkým ostatným priateľom a známym, ktorí nám aspoň na diaľku zo Slovenska držali palce.

No a na záver špeciálne "poďakovanie" letí tým (schválne nemenujem), ktorí sa z tribúny po Amalovom vybočení z dráhy škodoradostne smiali príp. uškierali. TRÁPNE a je mi vás fakt ľúto !!!

Záverom len toľko, že sme sa veľmi radi opäť zúčastnili II. ročníka SARANGA SPRINT a držíme palce organizátorom, aby nestratili chuť a elán do ďalších rokov. Veľmi radi prídeme aj o rok ...

Nakoľko fotky nemám žiadne, pripájam jednu  akčnú foto od p. Petry Krejčovej z minuloročných Saranga sprintov, ktorá sa objavila v pozvánke a na úvodnej strane katalógu tohtoročných pretekov.


 Obrázok