Choď na obsah Choď na menu
 


Tréning Marchegg, 19.10.2008

19. 10. 2008

Dnes sme si boli opäť zabehať v Marcheggu.

Prvý beh si Amal odbehol klasicky sám vo výbornom čase 37,68 sek. na 480 m.

Druhý beh sme si dohodli s majiteľkou fenky nemeckého stavača Bunny, ktorá beháva ako profesionál v porovnateľných časoch ako Amal. Pred štartom to vyzeralo veľmi napínavo, Bunny a Amal sa pred vchodovými dvierkami navzájom hecovali, a teda veľmi  jemne povedané ťažko sa s nimi šlo na štart :-). Konečne zaznelo "GO" a začala párová naháňačka. Prvých 40 m Bunny získala náskok od Amala (cca 2 dĺžky tela). S tým som ale počítala, pretože Bunny je aspoň o 10 kíl ľahšia, čo pri prvotnom zrýchľovaní je veľkou devízou ľahkého psa. Medzi 40 až  80 m ju Amal dobehol a po začiatok oblúka aj trošku predbehol (cca pol dĺžky tela).

 

 Obrázok

Počas oblúka začal Amal kúsok za Bunny zaostávať (cca 2 dĺžky psa), čo bolo spôsobené jeho nevýhodnou pozíciou behu.

 

 Obrázok

No Amal nenechal nič na náhode a neskutočne zrýchlil.  V polovici oblúka (podotýkam stále v nevýhodnejšej pozícii) Bunny dobehol, a potom aj predbehol (viac ako 2 dĺžky tela).

 

 Obrázok

A vtedy sa to stalo ...  Bunny vzdala beh, zastavila a začala sa vracať smerom späť do štartu. Veľmi ma to mrzelo, lebo som sa na tento beh  tešila a bolo mi jasné, že 2. šanca na beh s Bunny už nebude. Tak aj bolo. Návnadu museli v mieste štartu na 480 m zastaviť, Bunny musela opustiť dráhu a Amala som štartovala odznova. Myslela som, že návnada po 80 m zastane, ale mýlila som sa. Amal bežal plných 480 m, takže celkovo v 2. behu odbehol 880 m !

 

Obrázok

No a dali sme aj 3. beh, opäť sólo na 480 m...

Spoločnosť nám robila RR Sara s Natáliou a Denisom. Sarka odbehla 3 veľmi pekné behy na 360 m. Počas prestávky sa psiská riadne vyšantili.


Obrázok

Obrázok

Na dráhu po 1. krát zavítal aj ročný RR Themba z Viedne, ktorý odbehol na úplného začiatočníka 2 veľmi presvedčivé behy na cca 100 m. Kill, ktorý predviedol, som nevidela snáď ani u niektorých skúsených coursingárov. No keď to tak pôjde Thembovi ďalej, vyzerá to tak, že Amal môže spokojne odísť do dôchodku :-))) ...

 

Obrázok

Obrázok

Srdečná vďaka našej milej paparazzke Sybille za jej opäť super foto TU.

Tentokrát som sa posnažila aj ja s fotkami :-) TU.

 

           

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Dostihy / Oval racing