Choď na obsah Choď na menu
 


Víkend na Orlíku

15. 9. 2008

V sobotu ráno sme s Amalom vyrazili na dlhú cestu (330 km) smer Vystrkov pri Orlíku. Cestou sme sa zastavili v chovateľskej stanici v Kovářove, odkiaľ pochádza Amal, teda v CHS z Adarova dvora, pozrieť jeho mamu, sestru, polosestru, synovcov a neter. Amal bol celý vytešený zo svojej veľkej rodiny. Mamka Kačenka (Cassinga Al Kham-Sa) má už skoro 8,5 roka, je zdravá a má úžasne milú a priateľskú povahu, neustále šťastne krúti chvostom a vyhľadáva každú príležitosť na pohladenie, za čo sa s radosťou odvďačí olízaním tváre. Sestra Eliška (Aschinte z Adarova dvora) je samozrejme tak stará ako Amal, ale okrem veku nemá so svojim bratom spoločné asi nič :-). Je trošku rezervovanejšia k cudzím ľuďom, ale inak je vyrovnaná a vo svorke veľmi spoločenská. Malým čertíkom je Amalova polosestra Ejmuška (pravé meno som si nestihla zaznamenať). Tá má s Amalom spoločné veľa, nie len mamu Kačenku, ale aj krásnu štíhlu postavu a temperamentnú povahu. S Amalom si veľmi rozumeli a verím tomu, keby strávili spolu dlhší čas, dokázali by vymyslieť veľké lumpárne. No a chutnučkou súčasťou tejto veľkej psej rodiny je neterka Acra, ktorá ostáva u chovateľov a dvaja krásni synovci Adamovia (pravé mená tiež neviem, ale obidvaja počúvajú na meno Adam :-)). Títo 4,5 mesační anjelíčkovia sú zo spojenia Kačenky a C'Hioke Yankee Slunce Života a sú stále voľní -čakajú na svojich nových páničkov. Nemusím Vám hovoriť, že pri pohľade na nich som mala úmysly odísť aj s Adamíkmi :-).  

Obrázok

Fotky našej rodiny nájdete v novej fotogalérii Family.

 

Po návšteve sme sadli do auta a smerovali do neďalekého Vystrkova, kde sa konala dvojdňová klubová výstava ČKRR a kde sme sa stretli s Gábinou s RR Conny a Eržikou Bílé Karpaty a Ruďkou s RR Rixí (Larix Katama King), s ktorými sme strávili úžasné 2 dni v prekrásnom prostredí Orlickej priehrady.

Obrázok

Amala som síce nevystavovala, ale zvyšok našej výpravy bol veľmi úspešný:

Conny - V3 a V4 v triede veteránov

Eržika - V a V2, res. CAC v triede šampiónov

Rixí - V1, CAC a V v triede otvorenej.

Aj keď sme úspechy zapili už v sobotu večer, ešte raz srdečne blahoželám!

Výstavy boli veľmi početne obsadené, snáď toľko RR pokope som ešte nikdy nevidela :-). Aj napriek veľmi chladnému počasiu bol to pre nás naozaj veľmi príjemne strávený víkend. Snáď ani nemusím spomínať, aký bol Amal šťastný v spoločnosti toľkých voňavých feniek. Takže spokojní, oddýchnutí a poniektorí aj vybehaní a pooblizovaní od hlavy až po päty, sme sa v nedeľu večer vrátili šťastne späť domov.

Fotky z výstavy nájdete vo fotogalérii Iné.

 

P. S. Jediná vec, ktorá mi veľmi vadila, a verte, nie len mne, bola tá, že existujú medzi nami stále ľudia - majitelia a chovatelia RR (rada by som aj osobne menovala, ale nebudem), ktorí nevedia ustáť výstavné ocenenia, nedosahujúce ich vysnívané predstavy, a ktorí svojim správaním šíria nervozitu až agresiu voči vlastným, vystavovaným psom. Výsledkom toho je, že v kruhu vidíte psa s chvostom skrúteným až na bruchu, často vzpierajúceho sa za neskutočné mykanie a bezdôvodne agresívne vyškrcovanie či ťahanie vlastným majiteľom. Takéto chovanie rozhodne nepatrí nie len do výstavných kruhov, ale vôbec medzi milovníkov psov a ja osobne by som takýmto ľuďom nezverila ani len laboratórne myši, nie to RR.  Sorry, ale  nedalo sa nevidieť a nedalo mi o tom nenapísať. 

         

 

Náhľad fotografií zo zložky Návšteva v CHS z Adarova dvora