Choď na obsah Choď na menu
 


CACIB Bratislava, 15.8.2009

19. 8. 2009

Tejto výstavy som sa zúčastnila s kamarátkou Gábinou z CHS South Moravia pre mňa veľmi netradične - bez Amala. Dôvod bol veľmi prostý, zvládnuť 4 psov v hale plnej ľudí a psov pri cca 30 stupňoch by bolo nad naše sily. A tak sme o  cca 8,30 hod. vstúpili do výstaviska Incheba spolu s Ronom, Arankou a Ashanti. Naše prvé kroky smerovali k registrácii, nasledovalo vyvenčenie smečky, a  potom hupky do kruhu precvičiť to, čo sme deň predtým dreli na záhrade u Gábiny.

S Ronom som nastúpila do triedy dorastu spolu s ďalšími dvoma dorastencami. Pán rozhodca Vladimír Piskay ho pochválil, že je dobre stavaný, pozrel mu na zuby, prehmatal telo a Ron stál ako socha. Po prezretí konkurencie rozhodcom sme sa na jeho pokyn rozbehli. Na moje počudovanie Ron pekne spolupracoval aj v behu do kruhu i v priamom behu po koberci, výstavný postoj tiež dobre ustál, následne nás rozhodca vyzval na beh s jedným z konkurenčných psov, aj to nám šlo na jedničku a výsledok bol skvelý:

Akinkawon South Moravia "Ron" - VN2  

Obrázok

Obrázok

Obrázok

 Ronečku, bol si úžasný na svojej 1. výstave a spravil si nám veľkú radosť !

   

Keď prišiel rad na dorast fenky, vošli sme do kruhu v zložení Gábina +Aranka, ja+Ashanti a 4 konkurenčné fenky. S Ashanti sme všetko zvládli: prezeranie zúbkov, beh v kruhu aj po koberci, postoj bol trošku nekľudný, ale 3-krát veľmi vydarený. Výborne si počínali aj Gábina s Arankou. Pán rozhodca sa rozlúčil s 2 konkurenčnými fenkami. Nasledoval beh v kruhu a postoj spredu, pán rozhodca chcel spraviť posledné rozhodnutie na základe výrazu. A potom zaznelo:

African Beauty South Moravia "Aranka" - VN4

následne ukázal prstom na konkurenčné fenky s VN3 a VN2 a nakoniec aj na:

Ashanti South Moravia - VN1

Dievčatá, boli ste úžasné!

Naša radosť bola obrovská. A aby toho nebolo málo, pán rozhodca Ashanti odporučil aj do záverečných súťaží tejto výstavy. S  ňou som nastúpila do BIS dorast spolu so 16 fenkami rôznych plemien. Do užšieho výberu si Ashanti francúzska rozhodkyňa už nevybrala. Vôbec nevadilo, aj tak to bol úžasný pocit po prvý krát v živote záverečné súťaže vidieť a  zároveň sa ich aj osobne zúčastniť.

 

Ďakujem Vám - Gabi, Ron, Aranka a Ashanti - za krásny deň a teším sa na Vás už čoskoro!

 

Více smajlíků ke stažení