Choď na obsah Choď na menu
 


Coursing Cup SKCHR 2009 - Lomnistá 9.5.2009

9. 5. 2009

Dnes sme sa opäť po dlhom čase zúčastnili coursingového podujatia, tentokrát pod názvom "COURSING CUP 2009" v Lomnistej v Nízkych Tatrách, ktorý bol usporiadaný pod záštitou SKCHR a Združenia MSC. Po prvý krát som prihlásila Amala do triedy veteránov (no čo už, všetci predsa starneme {#}). Môj pocit bol spočiatku rozpačitý, pretože v minulom roku sme sa pre následky zranenej šľachy zúčastnili len 2 coursingov, a preto mala som trochu obavy, ako nám to pôjde a ako dopadneme. No tieto obavy opadli po zhliadnutí pekne postavenej dráhy a neskutočnej Amalovi chuti po strapci.

Ako sparing partner pre 1. beh bola Amalovi pridelená o vyše 4 roky mladšia fenka Spice (Tusani Extra Spice) z kategórie profi-feny.

 

Spice (červená) a Amal (biely)

 Obrázok

Zaznelo GO a začala naháňačka o strapec. Amal zaujal klasicky pozíciu hlavného štváča a netradične veľmi dlhá štartovacia rovinka bola vzhľadom na jeho nadanie pre rýchlosť veľkou devízou. Po zhruba 100m rovinke ho čakala prvá kladka a následne na úseku cca 200m ďalších zhruba 5 kladiek so zmenou smeru v zvažujúcom sa aj opäť stúpajúcom teréne. Zmeny smeru zvládol s prehľadom a medzi kladkami predviedol dokonca niekoľko skvelých GO-BYE (prechod z 2. pozície na 1. zvyšovaním rýchlosti) pred svoju partnerku. Pri poslednej kladke a teda poslednej zmene smeru sa dostal do nevýhodnejšej pozície, kde svoju šancu vzala pevne do svojich rúk Spice, ktorá pribehla do cieľa a zakillovala návnadu síce ako prvá, ale v pätách už jej číhal Amal a snažil sa zakillovať aj on. 

 

 Obrázok

 Spice sa veľmi nechcela deliť o návnadu, uhýbala s ňou,

 Obrázok

na čo Amal zareagoval zavrčaním a uchmatnutím aspoň jedného strapčeka zo zväzku návnady {#Totálně vysmátý}

 

Obrázok

 

Ich spoločný beh patril rozhodne k najvydarenejším tohto podujatia. 

 

Za svoju presvedčivú rýchlosť a horlivosť získal Amal 48 bodov (z  celkovo možných 50). Nakoľko 2. beh sme už nemohli absolvovať (aj keď sme sa už veľmi tešili na našu ďalšiu partnerku - kamarátku Bony) pre poruchu techniky, získané skóre z jediného behu Amalovi zabezpečilo:

 

1. miesto v kategórii VETERÁN-PES

a zároveň

Absolútny víťaz "COURSING CUP 2009"  

Obrázok


Naša vďaka letí:

organizátorom, personálu trate, naťahovačom dráhy, Natálii s Denisom od Sary za ich starostlivosť o Amala počas celého preteku a Katke od Spice a Zippy za jej skvelé fotky